WordPress jest systemem zarządzania treścią typu open-source (CMS) oparty na PHP i MySQL. Jest to powszechnie akceptowane przez programistów i wykorzystywane w ponad 26% wszystkich stron internetowych. Ale co czyni go tak popularnym? Dlaczego deweloperzy i właściciele witryn są obsesją na punkcie tego? Dlaczego WordPress jest najlepszy dla Ciebie i Twojej witryny?

Tutaj w tym artykule otrzymasz zdecydowany pomysł na WordPress i dlaczego może być dla Ciebie najlepszy w następnym projekcie.

Darmowy w użyciu
WordPress jest darmowym oprogramowaniem, oznacza to, że możesz go używać, pobierać i modyfikować bez żadnych problemów z licencjami. Ponadto istnieje ponad 2600 tematów i ponad 31000 wtyczek dostępnych do bezpłatnego działania i obsługi witryny. Ponieważ WordPress jest oprogramowaniem typu open-source i posiada ogromną społeczność konsultantów WordPress, aby regularnie aktualizować i utrzymywać ją.

Jeśli używasz go do tworzenia stron WWW i jesteś deweloperem, możesz też tworzyć i rozpowszechniać swoje wtyczki i motywy na swoim rynku. Daje to możliwość uzyskania i przyciągnięcia dużej bazy użytkowników bez wykonywania jakichkolwiek działań promocyjnych.

Łatwy do nauczenia się i zarządzania
WordPress jest używany w milionach stron przez miliony ludzi, a najnowszy program WordPress 4.6 został już pobrany ponad 6 milionów razy i liczy się w ciągu tych 15 dni. I podzieliłem się z tymi statystykami tutaj, aby pokazać Ci użyteczność. Jest oczywiste, że jest bardzo łatwy w obsłudze i uczyć się, dlatego jest tak popularny wśród programistów i właścicieli witryn internetowych.

WordPress posiada wbudowany menedżer aktualizacji, który umożliwia aktualizację wtyczek, motywów i samego systemu. Gdy dostępna jest nowszej wersji, informuje ją o aktualizacji, dlatego nie trzeba śledzić częstotliwości aktualizacji. Można ją zaktualizować, klikając tylko jeden przycisk i zarządzać kopiami zapasowymi przez różne wtyczki.

Bezpieczny i aktualizowany
WordPress jest rozwijany z myślą o bezpieczeństwie, dzięki czemu jest bardzo dobrze zabezpieczony i chroni wiele ataków. Ale ponieważ jest tak popularny i używany przez wielu, wielu hakerów próbuje stale atakować i atakować z botami do wielu witryn WP. Jeśli jesteś jednym z tych ofiar, nie martw się, istnieje wiele bezpłatnych dodatków, które pomogą Ci utrzymać witrynę wolną od tych niechcianych gości.

Ponieważ WordPress został stworzony z myślą o blogach, to jest on wyposażony w wtyczkę akismet, która zarządza spamem w blogach. Z drugiej strony, aby zachować czyste formularze kontaktów z botów, możesz użyć captcha z wieloma popularnymi wtyczkami, takimi jak formularz kontaktowy 7, który jest obecnie aktywny w ponad milionie witryn.

SEO przyjazny
Jest najbardziej przyjaznym dla SEO CMS obecnie dostępny na rynku. WordPress jest napisany przy użyciu standardowej wysokiej jakości kodu i zapewnia markę semantyczną, która czyni witrynę bardzo atrakcyjną wyszukiwarkę.

WordPress sam w sobie jest bardzo przyjazny w SEO w projektowaniu, ale można poprawić jego funkcje SEO przy użyciu wtyczek. Dostępnych jest kilka bardzo popularnych dodatków, które regularnie aktualizują witryny, aby utrzymać aktualność witryny w preferencjach algorytmów wyszukiwarek.

Kariera jako twórcy WordPress
Jeśli jesteś web developerem lub chcesz zostać jednym, WP jest dobrym wyborem, ponieważ może być używany w wiele różnych sposobów. Możesz używać WordPress w następujący sposób:

  • Blog
  • System zarządzania treścią (CMS)
  • Witryna Portfela
  • Witryna e-commerce
  • Witryna Biznesowa
  • Strona Członkostwa
  • Ogłoszenia

Poza tym, o czym wspomniałem, zanim będziesz mógł rozwinąć wtyczki i motywy dla WP i sprzedawać z nim zaawansowane funkcje.

W serwisie Freelancer.com 247161 projektów WP zostało ukończonych od stycznia 2015 roku. Wartość ta wynosi 60.571.205 USD. W Indiach WordPress jako CMS (47 procent) jest niemal dwukrotnie bardziej popularny niż Drupal (4 procent) od 2015 r. Według GoDaddy.

Poprzez wspomniane powyżej dane i funkcje, które stawia WP, możemy po prostu powiedzieć, że WordPress jest niezawodnym systemem do opracowywania wszelkiego rodzaju projektów internetowych.

Czy istnieją inne dobre funkcje programu WordPress, których brakowało w tym opisie, a o których należałoby powiedzieć, napisz to w komentarzu?